مجازات ایران آمریکا ایرانی دریایی

مجازات: ایران آمریکا ایرانی دریایی آمریکایی اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار گوناگون آیا پلیس بعضی کشورها هنوز سوار اسب می شوند؟

مردم بر این باورند که نیروهای پلیس سوار بر اسب مهربان تر و دوستانه تر از پلیسی به نظر می رسند که درون ماشین نشسته هست، به همین علت به آنها نزدیک می شوند و با آن

آیا پلیس بعضی کشورها هنوز سوار اسب می شوند؟

آیا پلیس بعضی کشورها هنوز سوار اسب می شوند؟

عبارات مهم : تاریخ

مردم بر این باورند که نیروهای پلیس سوار بر اسب مهربان تر و دوستانه تر از پلیسی به نظر می رسند که درون ماشین نشسته هست، به همین علت به آنها نزدیک می شوند و با آنها صحبت می کنند.

چرا پلیس بعضی کشورها هنوز سوار اسب می شوند؟ اختصاصی «تابناک باتو»؛ هر کشوری تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا با تجهیز پلیس به بروزترین ابزارها و امکانات امنیّت شهروندان خود را تأمین کند. در حالی که در وقت های قدیم نیروهای پلیس فقط مجهّز به اسلحه بودند، این روزها پلیس در کشورهای متفاوت جهان، به ابزارهای پیشرفته ای مانند میکروفون، بادی کمرا و … مجهز شده است اند.

با وجود پیشرفت های اقتصادی و نظامی بعضی کشورها، هنوز هم پلیس سواره نظام را که در آن نیروها در وسط شهر سوار بر اسب می شوند، حفظ کرده اند؛ مثل پلیس نیویورک، لندن، برلین و بسیاری از شهرهای پیشرفته ی دیگر.

آیا تا به حال از خود پرسیده اید، آیا در خیابان های این شهرهای بزرگ پلیس اسب سوار به چشم می خورد، در حالی که ممکن است این روش بسیار کهنه و قدیمی به نظر برسد؟!

آیا پلیس بعضی کشورها هنوز سوار اسب می شوند؟

اسباب مختلفی در رابطه با این پدیده ی امنیتی مرسوم وجود دارد که از جمله ی آنها می توان به موارد زیر اشاره کر

کنترل جمعیّت
می توان گفت که این مهمترین علت مهم دیده شدن پلیس اسب سوار در شهرهای بزرگ هست. اسب گستره و چشم انداز وسیعی به پلیس می دهد و او می تواند به آسانی در میان جمعیّت تحرک داشته باشد و با سهولت زیادی تجمعات را متفرق کند. اغلب پلیس سواره نظام کشورها جهت متفرق کردن شورش های بعد از مسابقه های و اتفاقات ورزشی به کار گرفته می شوند.

بنا بر گزارش scienabc احتیاط و وحشت ذاتی انسان ها از اسب ها و هر چیز بزرگ و حجیمی باعث می شود تا افراد به سرعت از جلوی اسب ها کنار بروند، به همین علت متفرق کردن به وسیله ی اسب ها ساده هست؛ بر خلاف ماشین پلیس که به علت ارتفاع کم ممکن است مورد آسیب اعمال آشوبگرانه قرار گیرند.

مانور آسان
اسب ها می توانند به آسانی حتی در خیابان های باریک هم حرکت کنند، در حالی که ماشین ها جهت ورود به هر مکانی محدودیت دارند. اسب ها بی سر و صداتر هستند و در ترافیک هم نمی مانند.

جستجو و نجات
نیروهای پلیس سواره نظام جهت اجرای عملیات جستجو و نجاتی که ساعت ها به طول می انجامد، به خاص در مناطقی که امکان رسیدن ماشین به آنجا نیست استفاده می شوند.

قابل مشاهده بودن اوضاع
پلیس اسب سوار دارای مزیت بیشتری هست. پلیسی که سوار بر اسب است قدرت اشراف بیشتری داشته و می تواند اوضاع را مؤثرتر کنترل کند. به همین علت پلیس اسب سوار گزینه ی اول در خیابان های شلوغ است.

تاریخ و فرهنگ
اسب ها به طور قابل توجهی در تاریخ، سنت و فرهنگ بسیاری از کشورها ادغام شده است اند. مثل اسکاتلند، سوئد و …استفاده از اسب ها نه تنها می تواند کمک به نیروهای پلیس باشد بلکه می تواند اشاره ای به فرهنگ و تاریخ ملل هم داشته باشد.

دوستانه تر
براساس گزارش منتشره در سایت ساينس مردم بر این باورند که نیروهای پلیس سوار بر اسب مهربان تر و دوستانه تر از پلیسی به نظر می رسند که درون ماشین نشسته هست، به همین علت به آنها نزدیک می شوند و با آنها صحبت می کنند.

مردم بر این باورند که نیروهای پلیس سوار بر اسب مهربان تر و دوستانه تر از پلیسی به نظر می رسند که درون ماشین نشسته هست، به همین علت به آنها نزدیک می شوند و با آن

تابناک

واژه های کلیدی: تاریخ | فرهنگ | ماشین | کشورها | خیابان | شهرهای | اخبار گوناگون

آیا پلیس بعضی کشورها هنوز سوار اسب می شوند؟

آیا پلیس بعضی کشورها هنوز سوار اسب می شوند؟

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs