مجازات ایران آمریکا ایرانی دریایی

مجازات: ایران آمریکا ایرانی دریایی آمریکایی اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار اجتماعی یک نفر براق بگوید آمار تلفات مسکن مهر چقدر است؟

ارایه آمارهای متضاد از تعداد جان باختگان مسکن مهر استان کرمانشاه تا همین جا هم موجب سلب باور عمومی نسبت به بعضی مسوولان شده است ولی اگر با ماله کشی قضیه، راه فر

یک نفر براق بگوید آمار تلفات مسکن مهر چقدر است؟

یک نفر براق بگوید آمار تلفات مسکن مهر چقدر است؟

عبارات مهم : میلیون

ارایه آمارهای متضاد از تعداد جان باختگان مسکن مهر استان کرمانشاه تا همین جا هم موجب سلب باور عمومی نسبت به بعضی مسوولان شده است ولی اگر با ماله کشی قضیه، راه فرار نهادهایی که باید پاسخگو باشند باز شود ضربه ای سنگین به اعتماد مردم وارد خواهد شد.

تاکنون آمار ضد و نقیضی از تعداد کشته های مسکن مهر کرمانشاه انتشار یافته هست. یک روز می گویند دو نفر مرده اند؛ روز بعد نماینده کرمانشاه می گوید حداقل 1000 نفر جان خود را از دست داده اند که 250 نفرشان مسکن مهری بوده اند؛ روز ششم زلزله به وسیله معاون استاندار اعلام می شود که در مسکن مهر 100 نفر کشته شده است اند؛ بعدازظهر همان روز، همان فرد می گوید منظورش این بوده که در مسکن مهر خودمالکی 100 نفر جان داده اند؛ ولی هرچه جلوتر می رویم به این یقین می رسیم که فعلا جهت نتیجه گیری درخصوص تعداد کشته شدگان مسکن مهر، سریع است.

یک نفر براق بگوید آمار تلفات مسکن مهر چقدر است؟

تنها چیزی که به صورت براق می توان مشاهده کرد اینکه مسوولان دولتهای قبلی و فعلی تلاش می کنند امن ترین مسیر را جهت عبور از راه پرانتقاد فعلی گزینش کنند؛ حتی اگر مجبور شوند بر عملکرد رقیب مهر تایید بزنند.

رییس دولت قبل در جمعی بدون آنکه به چگونگی استحکام مسکن مهر سرپل ذهاب اشاره کند، تنها یادآور می شود که دولتهای نهم و دهم حدود 4 میلیون و 300 هزار واحد مسکن مهر در کل کشور ساختند و اینکه بعضی در حال تبلیغ منفی هستند. او همچنین می گوید که “بعضی از مسکن مهر، خودمالکی بوده، بعضی را دولت مستقیما پشتیبانی کرده، بعضی نظارتش با دولت بوده، بعضی نبوده(!) است.”

ارایه آمارهای متضاد از تعداد جان باختگان مسکن مهر استان کرمانشاه تا همین جا هم موجب سلب باور عمومی نسبت به بعضی مسوولان شده است ولی اگر با ماله کشی قضیه، راه فر

به زعم وی “این کارها که تبلیغ است ارزش پاسخ دادن ندارد”.

قطعا منظور رییس دولت قبل از مسکن مهر دولتی 2 میلیون و 200 هزار واحدی است که تعریف شده است بود ولی اشاره نمی کند که صرفا 690 هزار واحد آن را در طول شش سال تحویل داده و بقیه را به گردن دولت بعد انداخته هست. به قول یکی از کارشناسان، دولتهای نهم و دهم در تعهد ایجاد کردن جهت دولتهای بعد تخصص داشتند. بگذریم، همین که رییس دولت گذشته قبول دارد حدود 2 میلیون مسکن مهر خودمالکی در چارچوب طرح مسکن مهر ساخته شده است خوب هست. ولی اینکه آیا معاون استاندار کرمانشاه تلاش دارد تعداد 100 نفر تلفات مسکن مهر خودمالکی را به نام مسکن مهر ننویسد مقداری عجیب به نظر می رسد.

حالا بر اساس صحبت رییس دولت قبل می رسیم به این عنوان که خودمالکی هم جزو مسکن مهر بوده، بعد تک تک واحدها باید بر اساس قانون 2800 و با نظارت کامل دولت انجام می شده است تا کاملا کیفی احداث شود. اینجا پای نظام مهندسی و شهرداری وسط می آید. البته نظام مهندسی خیلی دوست دارد بگوید مسکن مهر زیر نظر آنها نبوده ولی یک انبوه ساز کرمانشاهی اعلام کرد که تمام مسکن مهر کرمانشاه تحت پوشش نظارت و طراحی سازمانهای نظام مهندسی بودند.

یک نفر براق بگوید آمار تلفات مسکن مهر چقدر است؟

البته مسئله اساسی این بوده که در دولت قبل، پروژه های مسکن مهر را به جای اینکه به تعاونی های تولید یا انبوه سازان بدهند، تحویل تعاونیهای تامین دادند؛ در حالی که تعاونیهای تامین صلاحیت این کار را نداشتند. خودشان زمین دادند و نقشه را پیگیری کردند. کار را هم بنا به ادعای نایب رییس انجمن انبوه سازان کرمانشاه، به شرکتهای خصولتی (احتمالا با زد و بند) واگذار کردند. از سوی دیگر گفته می شود دولت قبل در مسکن مهر با این تصور که می خواسته مستضعف نوازی کند هزینه را در قسمت فنی، مهندسی یا حتی بعضی موارد در سازه کم کردن داد.

از دولت قبل که بگذریم به موضع گیری دولت فعلی در قبال مسکن مهر می رسیم که مشخص نیست با خودش چند چند است! اول که این طرح را “مزخرف” و “اقتصاد برانداز” خطاب کردند، بعد در جریان زلزله اخیر بدشان نیامد که تمام گناه فروریختن مسکن مهر را به گردن دولت قبل بیندازند. ولی به یکباره روز شنبه 27 آبان قائم مقام وزیر در مقام دفاع از این طرح، برمی خیزد و اعلام می کند که در مسکن مهر تنها 2 نفر کشته شده است اند.

ارایه آمارهای متضاد از تعداد جان باختگان مسکن مهر استان کرمانشاه تا همین جا هم موجب سلب باور عمومی نسبت به بعضی مسوولان شده است ولی اگر با ماله کشی قضیه، راه فر

البته از ایشان که در دولت قبل نیز در مسکن مهر مسوولیت داشته انتظار می رود از آن دفاع کند، کاری هم به موضع کلی وزارت راه و شهرسازی دولت یازدهم در قبال این طرح نداریم، به خودشان مربوط هست. ولی لطفا چند پرسش را به صورت براق پاسخ دهید؛ آیا دولت فعلی، خودمالکی را جزو مسکن مهر می داند یا خیر؟ تعداد افرادی که در مسکن مهر استان کرمانشاه کشته شدند دقیقا چند نفر است؟ آیا فرو ریختن دیوارها قصور مهندس ناظر محسوب می شود یا نمی شود؟ آیا بنا به گفته کارشناسان در بعضی ستونهای مسکن مهر نسبت ماسه به سیمان آنقدر زیاد بوده که با اشاره انگشت فرو می ریزد؟ آیا این بلوکها نیاز به بازسازی کلی دارد یا باید تعمیر شود؟ اگر نیاز به بازسازی کلی دارد آیا باید کشور یک بار دیگر هزینه ی سودجویی پیمانکار را بدهد؟ و دهها پرسش دیگر که امیدواریم یک نفر پاسخ دهد؛ چه دولت قبل، چه دولت فعلی؛ فقط لطفا براق جواب مردم را بدهید.

واژه های کلیدی: میلیون | مهندسی | کرمانشاه | کرمانشاه | تعداد کشته شدگان | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs